Kamiwaza – japoński sposób na wypadające włosy
W prawidłowo funkcjonującej komórce istnieje tzw. równowaga prooksydacyjno-antyoksydacyjna (RPA). Zaburzenia tej równowagi związane z nadmiarem wolnych rodników tlenowych nazywamy stresem oksydacyjnym.

Nadmiar wolnych rodników tlenowych działa destrukcyjnie na komórki mieszka włosowego powodując uszkodzenie białek oraz DNA.

W zależności od nasilenia procesów destrukcyjnych, wywołanych przez reaktywny tlen, następuje obniżenie aktywności, a następnie obumieranie komórek. Jeżeli zbyt wiele komórek w mieszku włosowym zaniknie, to traci on całkowicie zdolność tworzenia włosów. Dlatego warto stosować środki przeciwdziałające zniszczeniom spowodowanym przez wysoki poziom aktywnego tlenu w komórce.

Proces regeneracji komórki może być skutecznie stymulowany przez stosowanie odpowiednio dobranych substancji roślinnych. Pełnią one funkcje stymulatorów reakcji chemicznych, prowadzących do syntezy białek antystresowych.

Dotychczas niewiele tego rodzaju substancji roślinnych zostało zidentyfikowanych. Niektóre preparaty roślinne stosowane w leczeniu łysienia i nadmiernego wypadania włosów, wyprodukowane w oparciu o wiedzę zielarską mogą w pewnym stopniu przeciwdziałać następstwom stresu oksydacyjnego. Najczęściej jednak działanie to jest zbyt słabe aby przywrócić w uszkodzonych komórkach równowagę (RPA).

Wysokiej skuteczności działania możemy oczekiwać, jeżeli wyciągi roślinne zawierają określone związki biostymulujące, w odpowiednich stężeniach i proporcjach.

Kamiwaza zawiera Aktywne substancje roślinne chroniące komórkę przed stresem oksydacyjnym. Stymulują one reakcje w wyniku których powstają białka antystresowe. Kluczową role odgrywają białka z grupy chaperonów (białka opiekuńcze), oraz dysmutaza natlenkowa (SOD). Chaperony odpowiadają one za prawidłową budowę tworzących się białek, zapobiegają destrukcyjnej proteolizie, oraz chronią białka przed mutacjami. Dysmutaza nadtlenkowa to białko enzymatyczne, które jest jednym z najważniejszych antyoksydantów odpowiedzialnym za utrzymanie równowagi prooksydacyjno-antyoksydacyjnej (RPA).

Tak wiec stymulujące działanie preparatu Kamiwaza polega na uruchamianiu mechanizmów antystresowych powodujących regenerację komórek mieszków włosowych, co w efekcie prowadzi do odrastania włosów i przeciwdziała nadmiernemu ich wypadaniu.

Przedstawiony mechanizm działania tłumaczy wyjątkową skuteczność preparatu.

+48 503 156 928
mail:
biuro@kamiwaza.pl